Region

Zamknij

Zamiast kwiatów – pomoc potrzebującym. Piękna inicjatywa szkoły w Sobowidzu

NP 13:27, 23.06.2026 Aktualizacja: 13:27, 23.06.2026
Skomentuj Zamiast kwiatów – pomoc potrzebującym. Piękna inicjatywa szkoły w Sobowidzu Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu

Dyrekcja i nauczyciele Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Sobowidzu zwrócili się do uczniów i rodziców z nietypową, ale wyjątkowo szlachetną prośbą. Z okazji zakończenia roku szkolnego zachęcają, by zrezygnować z tradycyjnych kwiatów, czekoladek i upominków, a zamiast tego wesprzeć osoby potrzebujące.

Jak podkreślają przedstawiciele szkoły, największą nagrodą za całoroczną pracę pedagogów jest pamięć, wdzięczność i dobre słowo. Dlatego w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego na terenie placówki pojawi się specjalna skarbonka charytatywna, do której będzie można wrzucać dobrowolne datki.

Zebrane środki zostaną przeznaczone na trzy cele szczególnie bliskie lokalnej społeczności. Część pieniędzy wesprze budowę hospicjum w Gołębiewie Wielkim, które w przyszłości ma zapewniać godną opiekę osobom wymagającym wsparcia w najtrudniejszych chwilach życia.

Pomoc trafi również do Teosia, wnuka pani Ewy Bugi, który potrzebuje wsparcia w dalszym leczeniu. Trzecim celem zbiórki będzie wsparcie Pawła i Kuby Szarstuk – braci jednego z uczniów szkoły, zmagających się z ciężką i nieuleczalną chorobą.

Przedstawiciele placówki podkreślają, że kwiaty szybko więdną, a słodycze znikają, natomiast dobro okazane drugiemu człowiekowi pozostaje na długo. Właśnie dlatego zachęcają do zamiany tradycyjnych prezentów na gest solidarności i pomocy.

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Najpiękniejszym podziękowaniem za nasz wspólny rok pracy będzie Wasz gest wsparcia wrzucony do tej skarbonki oraz szczery uśmiech – napisali dyrekcja i nauczyciele szkoły.

Inicjatywa pokazuje, że zakończenie roku szkolnego może być nie tylko okazją do podsumowań i podziękowań, ale również do wspólnego czynienia dobra i wspierania tych, którzy najbardziej tego potrzebują.

::news{"type":"see-also","item":"28403"}

::banner{"type":"single","source":"programmatic"}

(NP)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszpruszcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%