Założycielki klubu, Dorota i Ania, podkreślają, że początki AN-DO nie były związane z marzeniami o międzynarodowych sukcesach czy mistrzowskich tytułach. Ich celem było stworzenie miejsca, do którego dzieci będą przychodziły z radością, gdzie nikt nie zostanie sam po porażce, a sukces jednego zawodnika będzie powodem do dumy całej drużyny.
– Marzyłyśmy o miejscu, które będzie szkołą charakteru. Dziś wiemy, że to marzenie spełniło się dzięki zawodnikom, rodzicom, trenerom, instruktorom i wszystkim osobom, które przez te lata współtworzyły AN-DO – podkreślają założycielki klubu.
Zawodniczki AN-DO Martyna Cichoń i Klaudia Reszka reprezentowały klub podczas prestiżowego turnieju The Best of the Best w Szwecji. Kolejni zawodnicy zostali również stypendystami Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za osiągnięcia sportowe i naukowe.
Działalność klubu nie ogranicza się jednak wyłącznie do rywalizacji sportowej.
Członkowie AN-DO regularnie angażują się w życie lokalnej społeczności, uczestnicząc w wydarzeniach promujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. W minionym sezonie klub był obecny m.in. podczas wydarzenia Sportowa Jedynka, pokazów sportowych oraz licznych inicjatyw skierowanych do mieszkańców.
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Nieprzypadkowo zawodnicy AN-DO określani są mianem „Pruszczańskich Lwów”. Symbolika ta nawiązuje do herbu Pruszcza Gdańskiego, którego lew od lat inspiruje młodych sportowców reprezentujących miasto na zawodach w Polsce i za granicą.
Po 18 latach działalności AN-DO może pochwalić się nie tylko sportowymi sukcesami, ale również tysiącami wychowanków, którzy wynieśli z treningów wartości takie jak szacunek, odpowiedzialność, wytrwałość i praca zespołowa. Jak podkreślają przedstawiciele klubu, to właśnie ludzie są największym osiągnięciem AN-DO.
Choć sezon 2025/2026 dobiegł końca, w klubie już patrzą w przyszłość. Nowy rok treningowy ma przynieść kolejne wyzwania, marzenia i sportowe cele. Jedno pozostaje jednak niezmienne – AN-DO nadal chce być miejscem, które łączy sport, wychowanie i lokalną społeczność.
::news{"type":"see-also","item":"28469"}
::banner{"type":"single","source":"programmatic"}
Nie żyje nauczyciel SP w Kowalach. Wjechał w drzewo
To jest skandal pamiętam jak z nim rozmawiałem w czwartek dzień przed wypadkiem i wiem że w moim sercu on będzie na zawsze
Mateusz mikos
22:58, 2026-06-19
Krótka pamięć prawicy. Będą maszerować przeciwko...
Panie naczelny! Co tam słychać w Koalicji Obywatelskiej i w warszawskim szpitalu południowym? Coś cichutko o tym w pana biuletynie, a ostatnio zajmował się pan ogólnopolskimi tematami... Mam niedosyt. No bo nie chce mi się wierzyć, że może być pan stronniczy. No bo nie jest pan, prawda?
Staszek
23:44, 2026-06-18
Nowy sprzęt dla strażaków z Łęgowa. Umowa podpisana!
Więcej wójt dała ulubionemu stowarzyszeniu na imprezke i autopromocję...
Rysiu
12:04, 2026-06-18
Wypadek w Warczu. Jedna osoba w szpitalu
Osobę poszkodowaną w wypadku proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
11:48, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszpruszcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz