Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali narkotyki. Przy 20 i 58-latku mundurowi znaleźli amfetaminę (odpowiednio prawie 100 i ponad 150 gramów), natomiast 21-latek miał marihuanę. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty zgodnie z kwalifikacją prawną swoich czynów. Posiadanie znacznej ilości narkotyków zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.
Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali trzech mężczyzn, u których znaleźli narkotyki.
Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich podczas swojej służby ustalili, że jeden z mieszkańców Gdańska, który przebywa też na terenie Gminy, może posiadać przy sobie narkotyki. Mundurowi zauważyli tego mężczyznę, jak jechał autem. Podczas kontroli drogowej i przeszukania pojazdu oraz kierującego nim 20-latka policjanci znaleźli prawie 100 gramów proszku koloru żółtego.
Stróże prawa skorzystali ze specjalistycznego testu, który wykazał, że jest to amfetamina.
Z kolei funkcjonariusze wydziału kryminalnego pruszczańskiej komendy, którzy zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zatrzymali 58-latka, którego wcześniej powiązali z tym rodzajem niezgodnych z prawem zachowań. Mundurowi znaleźli przy nim ponad 150 gramów białej, sypkiej substancji. W tym przypadku test również wykazał, że jest to amfetamina.
W trzeciej z opisywanych sytuacji policjanci z komisariatu w Kolbudach zatrzymali 21-latka, który uprawiał konopie, przetwarzane potem w marihuanę. Ze wspomnianych krzaków można było uzyskać kilkadziesiąt gramów tego narkotyku.
We wszystkich opisanych sprawach zabezpieczone substancje trafiły do specjalistycznego badania, które potwierdziło przeprowadzone testy, określające rodzaj poszczególnych narkotyków.
20 i 58-latek usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, natomiast 21-lakowi śledczy przedstawili zarzuty uprawiania konopi i posiadania środków odurzających.
Zachęcamy do polubienia i śledzenia naszego portalu także na Facebooku: Portal NaszPruszcz.PL
::news{"type":"see-also","item":"2317"}
Nie żyje nauczyciel SP w Kowalach. Wjechał w drzewo
To jest skandal pamiętam jak z nim rozmawiałem w czwartek dzień przed wypadkiem i wiem że w moim sercu on będzie na zawsze
Mateusz mikos
22:58, 2026-06-19
Krótka pamięć prawicy. Będą maszerować przeciwko...
Panie naczelny! Co tam słychać w Koalicji Obywatelskiej i w warszawskim szpitalu południowym? Coś cichutko o tym w pana biuletynie, a ostatnio zajmował się pan ogólnopolskimi tematami... Mam niedosyt. No bo nie chce mi się wierzyć, że może być pan stronniczy. No bo nie jest pan, prawda?
Staszek
23:44, 2026-06-18
Nowy sprzęt dla strażaków z Łęgowa. Umowa podpisana!
Więcej wójt dała ulubionemu stowarzyszeniu na imprezke i autopromocję...
Rysiu
12:04, 2026-06-18
Wypadek w Warczu. Jedna osoba w szpitalu
Osobę poszkodowaną w wypadku proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
11:48, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszpruszcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz