Zamknij

UGUL - czyli podstawa gabinetu fizjoterapeuty

12:43, 23.03.2023 Materiał zewnętrzny Aktualizacja: 12:44, 23.03.2023
Skomentuj Pexels-foto Pexels-foto

W rehabilitacji często możesz spotkać się z nazwą UGUL. To inaczej Uniwersalny Gabinet Usprawniania Leczniczego. W tym przypadku chodzi o absolutną podstawę gabinetu fizjoterapeuty. Wykorzystując UGUL możliwe jest poprawienie funkcji ruchowych na przykład po urazach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat znaczenia tego pojęcia. 


Czym jest UGUL?

UGUL jest kabiną do rehabilitacji, a także niezbędnym przyrządem w gabinecie fizjoterapeuty. Dzięki niej możliwa jest praca z pacjentem w wielu wariantach. Kabina ta jest metalową konstrukcją z gęstą strukturą kratek, które umożliwiają przymocowanie dodatkowego osprzętu do ćwiczeń. Wewnątrz niej natomiast często umieszcza się stół rehabilitacyjny, na którym powinien leżeć pacjent. W ten sposób możliwa jest jego samodzielna praca wykonywana w odciążeniu. W tym przypadku fizjoterapeuci wykorzystują specjalne podwieszki, które utrzymują ciężar ćwiczonego odcinka ciała, co sprawia, że osłabione mięśnie zaczynają pracować. 

W wysokiej klasy kabiny rehabilitacyjne UGUL oraz osprzęt do nich można zaopatrzyć się w dobrych sklepach medycznych.
Jeżeli więc interesują Cię kabiny UGUL, zajrzyj na stronę: 

https://www.juventas.pl/sprzet-rehabilitacyjny/ugul/. Osprzęt do nich natomiast jest dostępny tutaj: https://www.juventas.pl/sprzet-rehabilitacyjny/osprzet-do-kabiny-ugul-do-ugula/. Istnieje na rynku ogromna liczba wariantów osprzętu, dzięki którym fizjoterapeuci mogą skutecznie przywracać zdrowie swoim pacjentom.


Jak można wykorzystać UGUL?

Z wykorzystaniem kabiny UGUL oraz osprzętu do niej możliwe jest wykonywania ćwiczeń: 

  • czynnych wolnych,
  • czynnych z oporem,
  • czynnych w odciążeniu,
  • czynnych w odciążeniu z oporem.

W trakcie ćwiczeń czynnych wolnych pacjent jest w pełni samodzielny i wykonuje pracę bez pomocy terapeuty oraz specjalistycznego sprzętu. Ćwiczenia czynne z oporem wykonywane są natomiast samodzielnie przez pacjenta przeciwko oporowi zewnętrznemu. Chodzi tutaj o opór inny niż ten stawiany przez ciężar ciała. Ćwiczenia czynne w odciążeniu polegają natomiast na wykonywaniu ruchów w warunkach zmniejszonego obciążenia ciała. Ćwiczenia czynne w odciążeniu z oporem są techniką łączącą elementy ćwiczeń czynnych w odciążeniu z dodatkowym oporem. Dzięki niej możliwe jest stopniowe zwiększenie obciążenia mięśni podczas wykonywania ruchów. 


Pamiętaj o tym, że aby terapia ze sprzętem rehabilitacyjnym przebiegała pomyślnie, konieczne jest wykorzystanie profesjonalnych kabin UGUL oraz właściwie dobranego osprzętu. Dlatego ważne jest, aby dokładnie przemyśleć wybór sklepu, w którym zdecydujesz się na zakupy. 

(Materiał zewnętrzny)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%