Podczas wieczorno-nocnych działań prowadzonych na terenie Trójmiasta funkcjonariusze pomorskiej policji skupili się na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach oraz przeciwdziałaniu nielegalnym wyścigom samochodowym. W trakcie akcji mundurowi przeprowadzili 274 kontrole pojazdów oraz wylegitymowali 339 osób – kierowców i pasażerów.
Efektem kontroli było nałożenie 46 mandatów karnych.
Najczęściej dotyczyły one przekroczenia dopuszczalnej prędkości, złego stanu technicznego pojazdów, jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa oraz braku obowiązkowego wyposażenia.
Policjanci zatrzymali również dwa prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. W jednym przypadku skierowano wniosek do sądu za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień, a także ujawniono przestępstwo polegające na kierowaniu samochodem pomimo cofnięcia uprawnień.
Podczas działań funkcjonariusze zatrzymali także 14 dowodów rejestracyjnych.
Powodem były przede wszystkim przekroczenie dopuszczalnych norm hałasu, zły stan techniczny pojazdów oraz brak aktualnych badań technicznych. Dodatkowo jeden z pasażerów został zatrzymany jako osoba poszukiwana w związku ze sprawą prowadzoną przez jeden z krajów strefy Schengen.
Pomorska policja zapowiada, że podobne kontrole będą kontynuowane. Funkcjonariusze podkreślają, że nie ma przyzwolenia na organizowanie nielegalnych wyścigów, stwarzanie zagrożenia dla innych uczestników ruchu oraz rażące łamanie przepisów drogowych.
Tragiczny wypadek w Bystrej. Nie żyje 62-letni kierowca
Spoczywaj Sławek w pokoju do zobaczenia na niebieskich autostradach.😔😔😔😔😔
Kolega
13:22, 2026-06-27
Nie żyje nauczyciel SP w Kowalach. Wjechał w drzewo
To jest skandal pamiętam jak z nim rozmawiałem w czwartek dzień przed wypadkiem i wiem że w moim sercu on będzie na zawsze
Mateusz mikos
22:58, 2026-06-19
Krótka pamięć prawicy. Będą maszerować przeciwko...
Panie naczelny! Co tam słychać w Koalicji Obywatelskiej i w warszawskim szpitalu południowym? Coś cichutko o tym w pana biuletynie, a ostatnio zajmował się pan ogólnopolskimi tematami... Mam niedosyt. No bo nie chce mi się wierzyć, że może być pan stronniczy. No bo nie jest pan, prawda?
Staszek
23:44, 2026-06-18
Nowy sprzęt dla strażaków z Łęgowa. Umowa podpisana!
Więcej wójt dała ulubionemu stowarzyszeniu na imprezke i autopromocję...
Rysiu
12:04, 2026-06-18
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszpruszcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz