Zamknij
REKLAMA

Pruszcz Gdański: Pomoc Polakom z Ukrainy. Zobacz kto może skorzystać

08.45, 07.06.2022 na podst. UM Pruszcz Gdański
Skomentuj gov.pl
REKLAMA

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" informuje o możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach projektu „Pomoc Polakom z Ukrainy”, który finansowany jest ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za Granicą 2022.

Projekt skierowany do Polaków, posiadaczy Karty Polaka i członków ich najbliższej rodziny z Ukrainy, którzy znaleźli się w Polsce od dnia 24 lutego br. z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy.

Działanie współorganizowane jest przez trzy organizacje pozarządowe: Fundację Wolność i Demokracja, Fundację Pomoc „Polakom na wschodzie”, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”.

Z pomocy mogą skorzystać posiadacze Karty Polaka oraz członkowie ich najbliższej rodziny obejmującej współmałżonka, wstępnych i zstępnych, osoby, które posiadały Kartę Polaka, natomiast utraciła ona ważność z powodu uzyskania zezwolenia na pobyt stały na terytorium RP lub polskiego obywatelstwa, a także członkowie ich najbliższej rodziny: współmałżonek, wstępni (rodzice, dziadkowie) oraz zstępni (dzieci, wnukowie), obywatele polscy posiadający stałe miejsce zamieszkania na Ukrainie (zameldowanie), a także członkowie ich najbliższej rodziny: współmałżonek, wstępni (rodzice, dziadkowie) oraz zstępni (dzieci, wnukowie), osoby posiadające decyzje o zakwalifikowaniu do wydania wizy repatriacyjnej lub decyzję o stwierdzeniu polskiego pochodzenia, a także członkowie ich najbliższej rodziny: współmałżonek, wstępni (rodzice, dziadkowie) oraz zstępni (dzieci, wnukowie).

Warunkiem uzyskania pomocy jest fakt przybycia na terytorium Rzeczypospolitej z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie Ukrainy od 24 lutego br.

W ramach projektu można liczyć na pomoc finansową w wysokości 1505 zł dla osoby dorosłej oraz 752,50 zł dla osoby niepełnoletniej, bezpłatnego kursu języka polskiego dla dorosłych, dofinansowanie kosztów kursów podnoszenia kwalifikacji, kursów zawodowych, dofinansowanie pomocy specjalistów: psychologów, tłumaczy przysięgłych, prawników, lekarzy itp.

Zainteresowanych zapraszamy do odwiedzenia strony

[ZT]860[/ZT]

(na podst. UM Pruszcz Gdański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%