Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z ukraińskiego Jaworowa przyjadą do Kolbud

18.15, 08.08.2022 UG Kolbudy
Skomentuj UG Kolbudy
REKLAMA

Gmina Kolbudy przygotowuje się do przyjęcia kilkudziesięcioosobowej grupy młodych mieszkańców Ukrainy, których bliscy zginęli, odnieśli rany lub zaginęli podczas działań wojennych za naszą wschodnią granicą.

Młodzież z Ukrainy ma przyjechać w drugiej połowie sierpnia na kilkudniowy wakacyjny wypoczynek.

Od pierwszych dni napaści Rosji na terytorium Ukrainy samorząd gminy Kolbudy pozostaje w ścisłym kontakcie z władzami partnerskiego miasta Jaworów udzielając pomocy materialnej oraz reagując na inne bieżące potrzeby.

- Do naszej gminy ma przyjechać około trzydziestoosobowa grupa młodzieży z Ukrainy wraz z opiekunami – mówi zastępczyni wójta Anita Richert – Kaźmierska. – Jesteśmy w stałym kontakcie z burmistrzem Jaworowa, panem Igorem Grabowskim. Czynimy starania, aby młodzi goście ze wschodu, którzy z bliska widzieli okrucieństwo wojny i doświadczyli z tego powodu ogromnej traumy czuli się u nas komfortowo i bezpiecznie. Robimy wszystko, aby podczas letniego pobytu w Gminie Kolbudy chociaż na chwilę mogli skupić swoje myśli na rzeczach przyjemnych i oderwać się od wojennej, przesiąkniętej bólem i strachem rzeczywistości.

W tej chwili przygotowywane są dla uczniów z Jaworowa noclegi, wyżywienie oraz charakterystyczne dla wakacyjnego wypoczynku atrakcje.

Młodzież będzie miała okazję aktywnie wypocząć korzystając z oferty sportowej, jak również poznawać okolicę dzięki zorganizowanym wycieczkom.

To jednak nie jedyne zadanie jakiego podejmuje się kolbudzki samorząd. W planie jest również przeprowadzenie zbiórki nowych przyborów szkolnych. Tu o pomoc i wsparcie prosić będziemy również mieszkańców.

- Zależy nam, aby nasi goście po wakacyjnym wypoczynku w naszej gminie mogli wrócić do Ukrainy zaopatrzeni w wyprawki szkolne niezbędne każdemu uczniowi – mówi zastępczyni wójta Anita Richert – Kaźmierska. – Już dziś gorąco zachęcamy naszych mieszkańców, którzy nie raz dowiedli, że mają wielkie serca, o pomoc. Prosimy serdecznie o przynoszenie do naszego urzędu zeszytów, piórników, plecaków oraz innych przyborów szkolnych jakie posiadać powinien każdy uczeń.

Zbiórka prowadzona będzie w Urzędzie Gminy Kolbudy (przy punkcie obsługi mieszkańca) oraz w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w godzinach pracy urzędu od 10 do 20 sierpnia 2022 roku.

Zachęcamy do polubienia i śledzenia naszego portalu także na Facebooku: Portal NaszPruszcz.PL

[ZT]1772[/ZT]

(UG Kolbudy)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%