Rządzący zastanawiają się nad wprowadzeniem kryterium dochodowego w przypadku dopłat do gazu. To oznacza dużą zmianę i prawdopodobne problemy wielu Polaków.
Dotacja na gaz skierowana jest dla osób, które ogrzewają gazem swoje domy lub mieszkania. Umożliwia ona zwrot części nakładów poniesionych na zakup gazu LPG, gazu ziemnego i gazu sieciowego.
Polacy na złożenie stosownego wniosku mieli czas do końca października. Teoretycznie miała to być bardzo korzystna forma pomocy dla wszystkich, którzy tego wsparcia potrzebują, bez względu na to, ile zarabiają.
Jak informuje Polska Agencja Prasowa, rząd zastanawia się teraz nad zmianami w programie. W planach może być wprowadzenie kryterium dochodowego.
- Jeśli chodzi o gaz, to jesteśmy w trakcie dyskusji. Wczoraj była bardzo pogłębiona i dobra dyskusja na Radzie Ministrów na ten temat. Chcemy dla wszystkich mieszkańców zamrozić ten gaz na poziomie podobnym do tego, który był w tym roku. Aczkolwiek rzeczywiście pojawiają się takie głosy, żeby zastosować kryterium dochodowe
- mówi Mateusz Morawiecki, premier rządu.
Szef rządu powiedział też, że tego typu rozwiązania są przecież stosowane w wielu innych programach pomocowych. "W ciągu najbliższych kilku dni ta decyzja zostanie podjęta" - dodał.
Jak ustaliliśmy, KPRM poinformowała we wtorkowym komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów, że rząd omówił projekt i zdecydował, że będzie on przedmiotem dodatkowych analiz.
Nie żyje nauczyciel SP w Kowalach. Wjechał w drzewo
To jest skandal pamiętam jak z nim rozmawiałem w czwartek dzień przed wypadkiem i wiem że w moim sercu on będzie na zawsze
Mateusz mikos
22:58, 2026-06-19
Krótka pamięć prawicy. Będą maszerować przeciwko...
Panie naczelny! Co tam słychać w Koalicji Obywatelskiej i w warszawskim szpitalu południowym? Coś cichutko o tym w pana biuletynie, a ostatnio zajmował się pan ogólnopolskimi tematami... Mam niedosyt. No bo nie chce mi się wierzyć, że może być pan stronniczy. No bo nie jest pan, prawda?
Staszek
23:44, 2026-06-18
Nowy sprzęt dla strażaków z Łęgowa. Umowa podpisana!
Więcej wójt dała ulubionemu stowarzyszeniu na imprezke i autopromocję...
Rysiu
12:04, 2026-06-18
Wypadek w Warczu. Jedna osoba w szpitalu
Osobę poszkodowaną w wypadku proszę o kontakt - przekażę przydatne informacje tel. 783 903 941
DOMINIK K
11:48, 2026-06-16
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszpruszcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz