Zamknij

Pruszcz Gdański: Zagrają w piłkę w memoriale Edwarda Warsińskiego

12.15, 25.11.2022 na podst. UM Pruszcz Gdański
Skomentuj pixabay.com
REKLAMA

4 grudnia na hali sportowej przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się XVI Memoriał im. Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej żaków z rocznika 2013.

W rywalizacji udział wezmą drużyny: MKS Czarni Pruszcz Gdański, AS Piłeczka Pruszcz Gdański, Wietcisa Skarszewy, Amator Kiełpino, Akademia Sportu Kolbudy, Akademia Piłkarska Kowale i APK Jedynka Kartuzy. W turnieju wezmą udział drużyny 12 osobowych.

W grze uczestniczyć może 5 zawodników licząc bramkarza. Mecze trwają po 12 minut. Drużyny zostaną podzielone na dwie grupy gdzie rozegrają mecze każdy z każdym.

Następnie odbędą się cztery mecze pomiędzy drużynami, które zajmą w grupach następujące miejsca:

I w grupie A – II w grupie B,

II w grupie A – I w grupie B,

III w grupie A – IV w grupie B,

IV w grupie A – III w grupie B.

Zwycięzcy pierwszych dwóch meczów walczyć będą o I miejsce w XVI Memoriale Edwarda Warsińskiego w Halowej Piłce Nożnej rocznika 2013, pokonani zaś o III miejsce.

Zwycięzcy dwóch kolejnych meczów rywalizować będą o V miejsce, a pokonani o VII.

Wszyscy uczestnicy otrzymają medale pamiątkowe, a drużyny puchary. Wybrani zostaną także najbardziej wyróżniający się indywidualnie uczestnicy a więc: najlepszy zawodnik turnieju, najlepszy bramkarz oraz król strzelców. W  przerwach miedzy meczami odbędą się konkursy dla zawodników.

Patron zawodów Edward Warsiński był trenerem piłkarskim i wychowawcą młodzieży. Jego praca przynosiła efekty w postaci czołowych miejsc drużyn młodzieżowych MOSiR i JANTAR wśród piłkarskich zespołów Wybrzeża. Z trenerem Michałem Globiszem prowadził młodzieżową reprezentację Pomorza, która w 1996 roku zajęła trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Wacława Kuchara oraz pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju Gothia Cup w Szwecji.

Wychował wielu znakomitych piłkarzy. Wśród nich 12-krotnego reprezentanta Polski Tomasza Sokołowskiego, a także  ligowych piłkarzy: Mateusza Bąka, Mariusza Malinowskiego, Sławomira Matuka, Łukasza Palewicza i Janusza Surdykowskiego.

Program XVI Memoriału im. E. Warsińskiego:

- 09.00 – mecze w grupach

- 13.20 – konkursy

- 13.50 – mecze o miejsca

- 15.10 – uroczyste zakończenie

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]3218[/ZT]

(na podst. UM Pruszcz Gdański)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%