Zamknij

ZUS: Wraca „Dzień Osób z Niepełnosprawnością. W Gdyni odbędzie się spotkanie

16.55, 12.09.2022 Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego
Skomentuj zus.pl
REKLAMA

„Praca i pasja” – pod takich hasłem, po dwóch latach nieobecności spowodowanej pandemią COVID 19 do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych powrócił „Dzień Osób z Niepełnosprawnością”. Przed nami m.in. dyżury telefoniczne ekspertów, wykłady, stoiska informacyjne oraz wystawy prac uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

16 września, przed budynkiem Inspektoratu ZUS w Gdyni przy ul. Władysława IV 24 odbędzie się spotkanie z okazji „Dnia Osób z Niepełnosprawnością”.

Tym razem tematem przewodnim imprezy będzie rola i znaczenie pracy i pasji w codziennym życiu osób z niepełnosprawnością.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do godziny 14:00.

W jego trakcie będzie można usłyszeć dwie ciekawe prelekcje: o godzinie 10.00 "Jak wyjechać do sanatorium z ZUS" natomiast o godzinie 12.00 "Dostępny ZUS".

Przez cały czas do dyspozycji będą stoiska ekspertów nie tylko z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, ale także z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Narodowego Funduszu Zdrowia, Fundacji Integracja i Rzecznika Praw Pacjenta, którzy będą odpowiadać na pytania. Będzie też można obejrzeć prace wykonane przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej.

Ponadto zapraszamy również do innych naszych terenowych placówek gdzie także będzie można podziwiać wystawy prac uczestników lokalnych warsztatów terapii zajęciowej.

W ramach Dnia Osób z Niepełnosprawnością w poniedziałki 19 i 26 września od godziny 10:00 do 13:00 pod nr telefonu 58 307 86 25 ZUS zaprasza na dyżury telefoniczne podczas których będzie można dowiedzieć się m.in. jakie warunki należy spełnić aby otrzymać rentę rodzinną oraz komu przysługuje świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: http://www.zus.pl .

(Krzysztof Cieszyński, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa pomorskiego)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%