Zamknij
REKLAMA

Jak zrozumieć swoje finanse? Nauka oszczędzania

00.00, 23.10.2022 materiał partnera
Freepik

Nasza najważniejsza wskazówka dotycząca szybkiego oszczędzania pieniędzy jest dość prosta: Naucz się budżetować. Jeśli kontrolujesz swój budżet, masz kontrolę nad swoimi finansami. Ale od czego zacząć? 

Oto jak stworzyć budżet, aby szybko zacząć oszczędzać 

Zanim zaczniesz co miesiąc oszczędzać pieniądze, musisz uporać się z przepływem gotówki. Oznacza to zrozumienie wszystkich przychodzących i wychodzących strumieni przychodów, w tym wszelkich spłat zadłużenia, miesięcznych rachunków i składek oszczędnościowych. Znajdź więcej informacji na: https://polskie-interesy.pl.  

  • Śledź wszystkie swoje finanse przez okres 30 dni. Obejmuje to wszystkie Twoje dochody i wydatki. 
  • Porównaj swój miesięczny dochód z miesięcznymi wydatkami, aby ocenić, ile jesteś obecnie w stanie zaoszczędzić lub ile przekraczasz każdego miesiąca. 
  • Podziel swoje wydatki na koszty stałe i zmienne. Twoje koszty stałe to wydatki, które zazwyczaj trudno jest dostosować, takie jak czynsz i rachunki za media. Twoje zmienne koszty obejmują łatwiejsze do dostosowania wydatki, takie jak artykuły spożywcze, rozrywka i usługi abonamentowe. 
  • Zidentyfikuj wszelkie koszty zmienne, które możesz zacząć ograniczać, aby zwiększyć, ile możesz wydać na cele oszczędnościowe każdego miesiąca. 
  • Regularnie oceniaj swoje postępy i wprowadzaj poprawki, jeśli to konieczne. Jeśli wydaje się to trochę przytłaczające, dostępnych jest wiele aplikacji do budżetowania, które mogą ułatwić trzymanie się budżetu. 

Zautomatyzuj swoje oszczędności 

Jeśli masz stały dochód miesięczny, rozważ comiesięczną automatyzację składek oszczędnościowych. Oznacza to skonfigurowanie co miesiąc automatycznego przelewu z konta wydatków dziennych na konto oszczędnościowe. Automatyzując swoje oszczędności, dodatkowo zmniejszasz szansę na wykorzystanie tych środków na pokrycie codziennych wydatków. 

Skoro już o tym mowa, warto zautomatyzować spłatę rachunków. Firmy często pobierają opłaty za zwłokę, jeśli nie zapłacisz ich na czas, więc zapłacenie ich przed terminem pomoże Ci uniknąć dodatkowych opłat. 

Jeśli chcesz poważnie zwiększyć swoje miesięczne oszczędności, warto rozważyć podjęcie dodatkowej pracy. Może to oznaczać wszystko, od pracy na kilka wieczornych zmian w barze lub restauracji po pracy biurowej, po kilka niezależnych występów, zostanie wirtualnym asystentem, a może nawet zajmowanie się cudzym zwierzęciem. Jeśli możesz sobie na to pozwolić, szczególnie motywujące może być wpłacanie wszystkich pieniędzy wygenerowanych z twoich pobocznych prac prosto na konto oszczędnościowe. 

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%