Zamknij
REKLAMA

"Czyste Powietrze" w gminie Cedry Wielkie. Jest spotkanie informacyjne

11.05, 08.12.2022 UG Cedry Wielkie
Skomentuj gov.pl
REKLAMA

14 grudnia w urzędzie gminy w Cedrach Wielkich odbędzie się spotkanie informacyjne dotyczące programu „Czyste Powietrze”.

Wójt Gminy Cedry Wielkie Janusz Goliński zaprasza na spotkanie informacyjne dla Mieszkańców w ramach Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze” które odbędzie się w dniu 14 grudnia w godzinach 16:00-17:00 w Urzędzie Gminy.

W trakcie spotkania będzie można  zapoznać się z założeniami programu, rodzajami przedsięwzięć ma które można uzyskać dofinansowanie, jak również sposobu składania wniosków o dofinansowanie oraz zasad realizacji i rozliczania przedsięwzięć.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym.

Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami/współwłaścicielami domów jednorodzinnych/wydzielonych lokali mieszkalnych. Dotacje są udzielane za pośrednictwem szesnastu Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).

Budżet Programu to 103 mld zł.

Program przewiduje dofinansowania na:

- źródło ciepła – wymianę, zakup, montaż,
- instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
- wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła,
- mikroinstalację fotowoltaiczną,
- ocieplenie przegród budowlanych,
- stolarkę drzwiową i okienną,
- dokumentację (audyt energetyczny, dokumentacja projektowa).

Program realizowany jest w latach 2018-2029 r.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT][/ZT]

(UG Cedry Wielkie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%