Zamknij

Unihokeistki z Suchego Dębu nie mają sobie równych. Kolejne złoto!

10:07, 18.05.2023 Nadesłane/Krzysztof Zyszczak
Skomentuj Nadesłane/Krzysztof Zyszczak Nadesłane/Krzysztof Zyszczak

Dziewczęta z UKS Motława Suchy Dąb zwyciężył w Ogólnopolskim Turnieju „Nolet Cup 2023” w Morągu.

„Nolet Cup 2023” to jeden z największych unihokejowych, ogólnopolskich turniejów w Polsce. W tegorocznej edycji zmierzyło się 35 zespołów, podzielonych na cztery kategorie i ponad 300 zawodników.

Zmagania odbywały się na trzech obiektach sportowych i sześciu boiskach unihokejowych.

- Turniej był znakomicie przygotowany pod każdym względem, również pozasportowym - plac zabaw z dmuchanymi zamkami, kawiarenka z herbatą i ciastem, lody, gofry, catering, a także medal dla każdej zawodniczki i zawodnika biorącego udział w zawodach oraz wielki uśmiech i serce na każdym kroku. - mówi trener UKS Motława Krzysztof Zyszczak.

Dziewczęta z Żuław od razu poczuły się jak w domu i zagrały turniej marzeń. Zdecydowanie wygrały wszystkie swoje spotkania, sięgając po puchar i złote medale.

Na uwagę zasługuje fakt, że jest to czwarty z rzędu ogólnopolski turniej, w którym biorą udział te zawodniczki i … czwarte ogólnopolskie złoto!

Bez wątpienia w tej kategorii wiekowej - rocznik 2013 - trudno znaleźć w Polsce zespół, który dorówna umiejętnościami i wolą walki zawodniczkom z Suchego Dębu.

Nagrodą indywidualną została wyróżniona Kinga Skrzypacz, która w meczu finałowym zdobyła 7 bramek!

W zwycięskim składzie wystąpiły: Aleksandra Cieślak, Maja Halbecka, Zofia Kata, Oliwia Kaźmierczak, Maja Kogut, Lena Kowalczyk, Iga Radzymirska, Kinga Skrzypacz, Nadia Szachnowska i Amelia Szymańska.

Trenerem zespołu jest Krzysztof Zyszczak.