Samorządowcy z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz przedstawiciele różnych środowisk zwrócili się do Prezydenta RP Karola Nawrockiego z apelem o podpisanie ustawy o związku metropolitalnym w województwie pomorskim. Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 22 czerwca w Żukowie, podkreślano, że projekt jest efektem kilkunastu lat wspólnej pracy samorządów, ekspertów, środowisk naukowych i biznesowych, a jego głównym celem jest poprawa jakości życia ponad 1,5 mln mieszkańców regionu.
2026-06-22 17:53:00