Zamknij
REKLAMA

Studia na architekta wnętrz

00.00, 26.11.2022 artykuł sponsorowany
pixabay

Studia architekta wnętrz to jedna z tych profesji, w której wiedza i umiejętności są bardzo ważne. Wielu studentów wybiera takie studia, ponieważ chcą zdobyć wykształcenie i kwalifikacje umożliwiające im podjęcie pracy w tym zawodzie.

Intensywność nauki

Nauka na takich studiach jest dość intensywna. Studenci mają wiele przedmiotów do nauczenia się, a studia są bardzo praktyczne. Wszystko to sprawia, że studia architekta wnętrz są bardzo ciekawymi studiami. Wiedza i umiejętności, które można zdobyć na takich studiach, są bardzo przydatne w pracy zawodowej. Wiedza ta może być wykorzystana w pracy projektanta wnętrz lub nawet w pracy w branży budowlanej. Wiedza i umiejętności te są również przydatne w życiu osobistym. Osoba, która ma wiedzę i umiejętności umożliwiające jej podjęcie pracy w tym zawodzie, będzie miała łatwiejszy start w życiu zawodowym. Dzięki temu może się ona łatwiej zatrudnić w wymarzonym zawodzie. Ciekawe informacje znajdują się na https://aktywne-firmy.pl/category/nauka/.

Zakres wiedzy

Studia na architekta wnętrz to studia licencjackie lub inżynierskie. Trwają 3 lata (studia licencjackie) lub 5,5 roku (studia inżynierskie). W programie kształcenia znajdują się przedmioty takie jak: rysunek architektoniczny, projektowanie wnętrz, konstrukcje budowlane, środowisko wewnętrzne, materiały budowlane, fizjologia człowieka, psychologia, a także przedmioty humanistyczne. Po ukończeniu studiów na architekta wnętrz absolwent może pracować jako projektant wnętrz w firmach projektowych, studiach architektonicznych, przedsiębiorstwach budowlanych, firmach meblarskich, a także jako nauczyciel w szkołach średnich. Architekt wnętrz powinien posiadać cechy takie jak: kreatywność, umiejętność pracy w zespole, umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, dobra organizacja pracy, samodzielność, a także umiejętność pracy pod presją czasu. Studia na architekta wnętrz dają absolwentom możliwość zdobycia wiedzy z zakresu:

- projektowania wnętrz

- konstrukcji budowlanych

- środowiska wewnętrznego

- materiałów budowlanych

- fizjologii człowieka

- psychologii

- przedmiotów humanistycznych

Uczelnie

Studia na architekta wnętrz można podjąć na wielu uczelniach w całej Polsce. Oferują one liczne kierunki studiów, dzięki czemu można znaleźć taki, który najbardziej odpowiada indywidualnym potrzebom i oczekiwaniom. Uczelnie oferujące studia na architekta wnętrz to między innymi: Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Śląska w Gliwicach, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, Uniwersytet Śląski w Katowicach. Studia na architekta wnętrz dają szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o pracę zawodową. Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie w firmach projektowych, pracować jako freelancerzy, a także rozpocząć własną działalność gospodarczą.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%