Zamknij

Przyjaciele z Uffenheim odwiedzili gminę Kolbudy

13.33, 24.11.2022 UG Kolbudy
Skomentuj UG Kolbudy
REKLAMA

Do Kolbud, z krótką wizytą zawitali samorządowcy z partnerskiego miasta Uffenheim, którzy udali się także do przyjaciół z Jaworowa w Ukrainie.

Podczas spotkania z władzami gminy Kolbudy, która od pierwszych dni wojny również niesie pomoc partnerom ze wschodu, goście z Uffenheim podzielili się wrażeniami z pobytu w Ukrainie.

Przyznali, że wizyta w ogarniętym wojną kraju mocno ich poruszyła. Po raz kolejny podkreślono, jak ważna w obecnej sytuacji jest jedność i międzynarodowa współpraca.

Była też okazja do rozmowy o planach dotyczących rozwoju, nawiązanych przed kilkunastu laty, relacji między gminą Kolbudy i Uffenheim oraz o planach na przyszłość.

Wiadomo już, że młodzież z Niemiec ponownie odwiedzi nas w maju.

Władze gminy zaprosiły też samorządowców z Bawarii na Dni Gminy Kolbudy, które zaplanowane są na czerwiec br.

Po spotkaniu z wójtem Andrzejem Chruścickim i pracownikami urzędu samorządowcy odwiedzili Zespół Kształcenia i Wychowania w Kolbudach, gdzie mieli okazję porozmawiać z uczniami z gminnych szkół, którzy we wrześniu przez kilka dni gościli w Uffenheim w ramach tzw. wymiany.

Goście i młodzież obejrzeli również krótki film rejestrujący najciekawsze i najzabawniejsze momenty szkolnego wyjazdu do Bawarii.

Wizyta samorządowców z Uffenheim stanowiła okazję do podziękowania tym, którzy dokładają starań na rzecz rozwoju nawiązanych ponad 15 lat temu relacji.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]3234[/ZT]

(UG Kolbudy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%