Zamknij

Nawet 5 tysięcy graczy w Kowalach. Trwa festiwal gier planszowych AleGRAMY

15.45, 19.11.2022 UG Kolbudy Aktualizacja: 15.51, 19.11.2022
Skomentuj UG Kolbudy
REKLAMA

W Szkole Podstawowej w Kowalach rozpoczął się dwudniowy Festiwal AleGRAMY. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

W samej przedsprzedaży organizatorzy sprzedali około 2,5 tysiąca wejściówek. Szacuje się, że w weekend sale gier odwiedzić może nawet do 5 tysięcy osób.

Festiwal w Kowalach to największa tego typu impreza w Polsce Północnej.

W sali gimnastycznej rozstawiono 400 stolików,  przy których zasiąść może około 1200 graczy.

Na dwóch kondygnacjach szkoły, na których odbywa się festiwal znajdziemy nie tylko stoiska z grami, ale również wypożyczalnię ze stolikami przy których zagrać możemy w gry, punkty w których skorzystać można z pomocy instruktorów, a nawet warsztaty malowania figurek znanych z popularnych wydawnictw. 

Do klasycznych i doskonale wszystkim znanych planszówek, ale również do wydawniczych nowości, zasiedli najmłodsi gracze, którym rodzice objaśniają zasady rywalizacji. Zacięte pojedynki toczą także seniorzy. Proponowana na Festiwalu forma rozrywki nie ma bowiem limitu wieku.

Festiwal, w pierwszym dniu jego trwania odwiedzili wójt gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki i jego zastępczyni Anita Richert Kaźmierska, którzy mieli okazję porozmawiać z graczami, a nawet sami zasiąść do rywalizacji. Samorządowcy z uwagą przyglądali się też najnowszym wydawnictwom, które nabyć można u wystawców.

Wydarzenie organizowane jest przez ALEplanszowki.pl i gminę Kolbudy.

[FOTORELACJA]79[/FOTORELACJA]

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(UG Kolbudy)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%