Drewniana skrzynka z kolorowymi półkami i książki dostępne są bez ograniczeń - dzieci mogą je przeglądać, czytać samodzielnie lub słuchać, gdy nauczyciele czytają im na głos.
Pomysł biblioteki plenerowej zrodził się z potrzeby stworzenia naturalnego, inspirującego środowiska do kontaktu z literaturą.
W wydarzeniu wzięli udział rodzice, nauczyciele, przedstawiciele lokalnych władz oraz oczywiście dzieci, które z ogromnym entuzjazmem przyjęły nową atrakcję. Po przecięciu wstęgi maluchy z radością sięgnęły po pierwsze książeczki i wspólnie z nauczycielkami rozpoczęły plenerowe czytanie.
Biblioteka plenerowa to nie tylko innowacyjny pomysł na promowanie czytelnictwa, ale również element większego projektu edukacyjnego przedszkola, w którym kładzie się duży nacisk na rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dzieci poprzez kontakt z literaturą, naturą i zabawą.
[FOTORELACJA]1052[/FOTORELACJA]
To miejsce będzie żyło dzięki wspólnemu zaangażowaniu - książki do biblioteczki mogą przynosić również rodzice, tworząc tym samym wspólną, otwartą przestrzeń czytelniczą.
Otwarcie biblioteki plenerowej to piękny przykład tego, jak można wprowadzać dzieci w świat literatury w sposób naturalny, radosny i twórczy.
Przedszkolu Rodzinnym w Rotmance książki zyskały nowe życie - pod chmurką.
[ZT]18882[/ZT]
[BANER]0[/BANER]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz