Przez blisko dwie godziny w bibliotecznym ogrodzie rozbrzmiewała wspaniała muzyka, m.in. jazzowe standardy w nowoczesnych aranżacjach z repertuaru Duke Ellingtona, Cole Portera i wielu innych.
Była to prawdziwa muzyczna uczta dla koneserów nie tylko tradycyjnej muzyki jazzowej i swingu, ale także nowoczesnych improwizowanych utworów z lekką dozą elektroniki i skandynawskich brzmień.
Ogromne brawa należą się artystom, którzy swoim brawurowym występem zachwycili zgromadzonych melomanów i wprowadzili wszystkich w fantastyczny nastrój.
Na plenerowej scenie wystąpili: Chyła Wiśniewski Duo: Tomasz Chyła – skrzypce, Ignacy Wiśniewski – instrumenty klawiszowe, Joanna Knitter feat. Ignacy Wiśniewski Trio: Joanna Knitter – śpiew, Ignacy Wiśniewski – fortepian, Maciej Sadowski – kontrabas, Kacper Skolik – perkusja.
Joanna Knitter-Posiewnik – urodzona w Pszczółkach – wokalistka jazzowa. Laureatka nagrody głównej (Blues & Folk Connection) w konkursie: festiwalu Blues Aperitiv w Šumperku 2014); Sopockiej Muzy dla Młodych Twórców (2010); specjalnego wyróżnienia Billy’ego Harpera podczas Zmagań Jazzowych w Szczecinie (2006) oraz nagrody indywidualnej Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2005).
Zaczynała od śpiewania w Kawiarence pod Żaglami w Sopocie, a później z zespołami: Debesters i Moongang. Współpracowała też z Jahkuzzi Bubble System oraz Maybe Theatre Company. Obecnie związana z formacjami: Take It Easy Przemka Dyakowskiego, Joanna Knitter Blues & Folk Connection oraz Jo & Lazy Fellow. Występuje również jako solistka Jan Konop Big Bandem i Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie.
Ignacy Wiśniewski to utalentowany kompozytor muzyki teatralnej i pianista jazzowy, który posługuje się nie tylko fortepianem, ale także instrumentami klawiszowymi. Dodatkowo specjalizuje się w pracy z wokalistami i aktorami.
Doskonale balansuje między technicznymi umiejętnościami a wyrazistym przekazem emocji. Jest twórcą Ignacy Wiśniewski Trio, z którym wydał płyty Jazz Shirim (2016) i Kantata jazzowa (2018). W 2021 roku zainicjował projekt DUOSY współpracując z Mikołajem Trzaską, Olo Walickim, Michałem Bryndalem i Marcinem Januszkiewiczem.
Tomasz Chyła jest renomowanym polskim skrzypkiem, dyrygentem i kompozytorem silnie związanym z trójmiejskim środowiskiem artystycznym. Posiada unikatową zdolność do przekazywania historii i nastroju poprzez swoje improwizacje, które są pełne kreatywnych rozwiązań. Swoją działalność jazzową silnie zaznacza autorskim kwintetem, z którym nagrał już 4 albumy. Współpracował z takimi artystami, jak Logan Richardson, Bobby Watson, Leszek Możdżer.
Festiwal został zorganizowany w ramach projektu „Biblioteka – Twój kulturalny adres w Gminie Pszczółki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.
[FOTORELACJA]239[/FOTORELACJA]
[ZT]6684[/ZT]
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz