Podczas szkolenia wykonano kilka założeń mających na celu przećwiczenie różnych wariantów podejmowania osoby poszkodowanej w zależności od warunków, dostępnego sprzętu oraz stanu osoby poszkodowanej.
Dokonano podjęcia osoby poszkodowanej przytomnej przy użyciu pasa oraz rzutki ratowniczej, następnie podejmowano osobę poszkodowaną nieprzytomną poprzez holowanie, układano osobę poszkodowaną na noszach typu deska w wodzie oraz przenoszono ją do punktu medycznego w celu udzielenia jej kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Każdy z uczestników wykonał następnie kilka ćwiczebnych rzutów z wykorzystaniem rzutki ratowniczej.
Ćwiczenia miały na celu uzupełnienie zagadnień omawianych na zajęciach teoretycznych z dziedziny ratownictwa wodno-lodowego oraz utrwalenie metod i technik podejmowania osób poszkodowanych z wody, przypomnienie zasad udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy przy podtopieniach oraz przypomnienie zasad BHP podczas działań w pobliżu akwenów wodnych. Do ćwiczeń wykorzystano sprzęt będący na wyposażeniu JRG Pruszcz Gdański i wszystkich jednostek OSP – powiedział mł. kpt. Marcin Tabiś.
[ZT]17481[/ZT]
[BANER]0[/BANER]
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu naszpruszcz.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz