Zamknij

Redaktor rozlicza się z kochanką

17.02, 23.08.2022 Anita Kotwa-Kąkol
Skomentuj fot. Nasza Historia
REKLAMA

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Wawrzyńcem Rozenbergiem.

Spotkanie będzie poświęcone jego nowej książce "Stocznia Północna kochanka moja".

Jak pisze Bartosz Gondek na portalu strefa historii: "Kochanki mogą być bardzo różne. Z tego rodzaju znajomości rozliczył się właśnie Wawrzyniec Rozenberg, stoczniowiec, działacz opozycyjny i wieloletni dziennikarz codziennej, trójmiejskiej prasy. Kochanką, którą spędził zgodnie prawie 30 lat, była Stocznia Północna.

(…) autor książki tworzył "Solidarność" i brał aktywny udział w wydarzeniach grudnia 1970, roku 1980, oraz 1988 roku. Potem zakładał wolną prasę w Polsce i przez chwilę był jednym z liderów Unii Pracy. (…) Dowiadujemy się nie tylko, dokładnie, jak w 1970 roku palono gdański gmach KW PZPR, ale także jak budowało się kiedyś okręty wojenne(…). Wreszcie, kto stocznię rozkradał i dlaczego - według autora - upadła.

"Stocznia Północna kochanka moja" to kolejna publikacja Wawrzyńca Rozenberga, której największym atutem - obok łatwo przyswajalnego, dowcipnego języka - jest umiejętność zarchiwizowania i przekazania potomnych rzeczy codziennych, które odchodzące już pokolenie ludzi aktywnych zawodowo od połowy lat 60 – tych wieku, uważa za mało ciekawe (…)".

Spotkanie odbędzie się 31 sierpnia (środa) o godzinie 18.00 w siedzibie biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 34.

(Anita Kotwa-Kąkol)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%