Zamknij

Kacper Paszek z Bielkówka ze złotym medalem Mistrzostw Polski

10:45, 27.09.2022 Gmina Kolbudy
Skomentuj Polski Związek Żeglarski/Bartosz Modelski Sail Spotting Polski Związek Żeglarski/Bartosz Modelski Sail Spotting

Kacper Paszek, mieszkaniec Bielkówka, stypendysta Wójta Gminy Kolbudy, został złotym medalistą Mistrzostw Polski w olimpijskiej klasie 470.

Młody żeglarz, reprezentujący AZS AWFiS Gdańsk, stanął na najwyższym stopniu podium wraz z Oliwią Laskowską z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego.

Regaty odbyły się w Gdańsku Górkach Zachodnich.

- Od 2016 roku zawsze byłem na podium Mistrzostw Polski, ale nigdy nie udało mi się wygrać, dlatego ten sukces ma dla mnie ogromne znaczenie – powiedział po zawodach Kacper Paszek.

Żeglarz zwrócił też uwagę, że rywalizacja była wyjątkowo trudna, a rywale bardzo silni. Sprzymierzeńcem zawodników nie była również pogoda.

- Udało się utrzymać skupienie podczas czterech wyścigów przy bardzo małym wietrze – stwierdził żeglarz. – Jednak decyzje, które podejmowaliśmy były dobre.

Przypomnijmy, że załoga mieszkańcem gminy Kolbudy przed kilkoma tygodniami sięgnęła w Portugalii po brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w klasie 470.

Po tym sukcesie Kacper został też laureatem Plebiscytu Gdański Gryf, organizowanego przez jego uczelnię, czyli AZS AWFiS Gdańsk.

Gratulujemy serdecznie Kacprowi i Oliwii i trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy.

Zachęcamy do polubienia i śledzenia naszego portalu także na Facebooku: Portal NaszPruszcz.PL