Zamknij

Jak obsługiwać PUE ZUS? Jest darmowe szkolenie

09.49, 05.12.2022 Krzysztof Cieszyński - Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego
Skomentuj ZUS
REKLAMA

Tematem kolejnego bezpłatnego szkolenia organizowanego przez gdański oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie Platforma Usług Elektronicznych. Dlaczego warto założyć profil PUE ZUS i jak go obsługiwać? Na to i wiele innych pytań odpowiedzą eksperci Zakładu.

Jak wygląda rejestracja do platformy PUE? Jak wysyłać dokumenty poprzez PUE? Jak obsługiwać poszczególne panele? Jak korzystać z programu e-Płatnik?

Między innymi te zagadnienia zostaną poruszone na wirtualnym spotkaniu, które odbędzie się w piątek, 16 grudnia o godz. 10:00. Może z niego skorzystać każdy zainteresowany. Zgłoszenia ZUS przyjmuje pocztą elektroniczną pod adresem: [email protected].

Od nowego roku każdy płatnik składek, niezależnie czy opłaca składki tylko za siebie, czy też zatrudnia jedną, dwie czy więcej osób, będzie miał ustawowy obowiązek posiadania profilu na PUE.

Profil na PUE umożliwia załatwienie większości spraw w ZUS bez wychodzenia z domu. Dzięki niemu można np. uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i składkach oraz wysłać wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe.

Umożliwia on także obsługę takich świadczeń jak Polski Bon Turystyczny, świadczenie 500 plus, Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, dofinansowanie pobytu dziecka w żłobku oraz Dobry Start.

Szkolenie odbędzie się za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meeting.  W zgłoszeniu należy podać adres e-mail na który wyślemy link do spotkania, datę i temat szkolenia, nazwę zakładu pracy, liczbę uczestników oraz numer telefonu do kontaktu.

Zgłoszenia będą przyjmowane wyłącznie z podpisanym oświadczeniem RODO dostępnym na stronie zus.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

[ZT]3368[/ZT]

(Krzysztof Cieszyński - Regionalny Rzecznik Prasowy województwa pomorskiego )
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%